ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ι.Μ.Ν & Στ "3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ"

με αντίπαλο την ποδοσφαιρική ομάδα
της Ενορίας Αγίας Παρασκευής Μενεμένης.
σκόρ του αγώνα:4-0
Θρίαμβος για την ομάδας μας...
      ...ήταν και η 3η αγωνιστική του Ποδοσφαιρικού Πρωταθλήματος των Ενοριακών Νεανικών Παιχνιδιών 2014, που διοργανώνει και φέτος η Ιερά Μητρόπολη μας, Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, με αποτέλεσμα μια ακόμα νίκη και μάλιστα συντριπτική και σκορ 4-0, της ενοριακής ομάδας των Αγίων Θεοπατόρων Ιωακείμ και Άννης, των Ανθοκήπων της Νέας Ευκαρπίας, έναντι της πολύ καλής ομάδας της Αγίας Παρασκευής Μενεμένης, που όμως δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει τα καλά προπονημένα παιδιά μας και την άψογη τεχνική των παικτών μας, μια πολύ δυνατή ομάδα φέτος που ομολογουμένως έχει μεγάλες ελπίδες ακόμα και για την πρωτιά του Πρωταθλήματος.
      Όμως από την αρχή του αγώνα δεν ήταν όλα τόσο εύκολα, αφού η ομάδα των "αντιπάλων" μας αγωνίζονταν σθεναρά, μη αφήνοντας την δική μας ομάδα να διεισδύσει στην άμυνα τους, που για λίγο και μόνο στην αρχή φαινόταν απρόσβλητη.
       Το πρώτο γκολ του Δημήτρη, του πρώτου δυνατού επιθετικού μας, σε συνεργασία με τον Νίκο τον δεύτερο και απίστευτο τριπλαδόρο επιθετικό μας, σημειώθηκε στα μέσα του 1ου ημιχρόνου και άνοιξε τον δρόμο και για τα υπόλοιπα γκολ, συνολικά τρία και ακόμα ένα στο δεύτερο ημίχρονο, για να φέρει το τελικό σκορ στο 4-0 και να δώσει άλλους τρεις βαθμούς στην ομάδα μας.
       Συνολικά στην κατάταξη βρισκόμαστε με επτά βαθμούς πια στην 1η θέση του β΄υποόμιλου μας, ενώ στην 2η θέση βρίσκεται με τους ίδιους βαθμούς αλλά διαφορά στα γκολ που σημειώθηκαν, η ομάδα του Αγίου Γεωργίου...